Publikováno Napsat komentář

Jak na dlouhověkost: Olivový olej

Že původní, organické potraviny s minimální průmyslovou úpravou prospívají zdraví, vědí vědci už dlouho. Olivový olej řadíme mezi tzv. Superpotraviny, neboť obsahuje nejen vitamin E, ale i vápník, železo, a celou sbírku významných antioxidantů. Také je plný mononenasycených tuků, které snižují hladinu „špatného“ cholesterolu.

Především proto má olivový olej schopnost výrazně zpomalovat proces stárnutí. Kyselina olejová také podporuje správnou funkci srdce, extrapanenský olivový olej je také výborným lékem na cukrovku.

Jak vybrat nejzdravější olivový olej?

Na trhu je k dostání celá řada druhů olivového oleje: panenský, extra panenský olivový olej, někdy označovaný jako čistý olivový olej a lehký. Panenský olivový olej je extrahovaný přímo z oliv, přičemž se při tom používají pouze mechanické metody, které nenarušují dobrou chuť. Extra panenský olivový olej se vyznačuje vynikající chutí a produkuje se ve velmi malých množstvích. Méně kvalitním olejem je čistý olivový olej, který je směsí rafinovaného a panenského oleje. Lehký olivový olej je rafinovaným olejem, který má lehčí chuť. Nejzdravějším je extra panenský olivový olej, jehož cena je vyšší než v případě ostatních. Pokud si potrpíte na zdravou kvalitu oleje, vyberte si ten, u kterého je uvedeno, že pochází z Itálie. Odborníci se přiklánějí k názoru, že právě ten je nejkvalitnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *